O mnie

Cześć,

Nazywam się Aleksander Wilanowski.

Chodzeniem z kijami zainteresowałem się już w 2004 roku. Jeszcze jako student fizjoterapii czytałem pierwsze doniesienia na temat oddziaływania nordic walkingu na nasze ciało i zdrowie. Pierwsze próby odpychania wykonywałem z kijem od szczotki w mieszkaniu :)

Po paru miesiącach starań udało mi się odbyć indywidualne szkolenie instruktorskie, z którego wróciłem ze swoimi pierwszymi kijami. Doskonaliłem technikę samodzielnie we Wrocławiu oraz pod okiem innych specjalistów w różnych zakątkach kraju. Poznałem osoby, które jako pierwsze wprowadzały tę formę aktywności do Polski i wspólnie obmyślaliśmy wielki plan nordic walkingowej rewolucji.
Aleksander Wiilanowski

 

Z czasem zostałem instruktorem międzynarodowej szkoły Leki i po kolejnych latach instruktorem szkoleniowcem (Leki Nordic Walking Coordinator PL). Założyłem jedną z pierwszych i obecnie najdłużej działających szkół nordic walkingu w Polsce. Przeprowadziłem niezliczone ilości treningów, pokazów, wykładów i szkoleń instruktorskich. Opracowałem ćwiczenia i metodykę nauczania, które opisałem i pokazałem w książce i filmie „Nordic walking dla każdego”.

Absolwenci moich szkoleń to ludzie z pasją i miłością do sportu. Są w śród nich studenci, nauczyciele, fizjoterapeuci, lekarze i trenerzy. Wielu z nich powołało instytucje promujące nordic walking w Polsce. Organizują zawody, konferencje, rajdy, szkolenia instruktorskie. „Zarażają” nordic walkingiem swoje najbliższe otoczenie i cały kraj. To dzięki nim nordic walking stał się aż tak popularny.

 

Obecnie prócz treningów i szkoleń prowadzę sklep internetowy NordicSklep.pl oraz organizuję obozy treningowe z kijami. O wszystkim przeczytasz w dedykowanych zakładkach.

Każde szkolenie, trening i wycieczka z kijami nie tylko dostarczają mi mnóstwo frajdy, ale wciąż uczą mnie czegoś nowego. Pojawiają się nowe ćwiczenia, pomysły na trening i doskonalenie techniki. Jedno co się od lat nie zmienia to moja radość z kontaktu z ludźmi zakręconymi na punkcie sportu i możliwość wprowadzania ich w świat nordic walkingu.

Jeśli się jeszcze zastanawiasz czy warto zacząć chodzić z kijami to nie wahaj się ani chwili dłużej. Na nordic walking nigdy nie jest za wcześnie, ani za późno. Jeśli jesteś na tej stronie i czytasz te słowa to znak, że tu i teraz jest czas na nordic walking dla Ciebie.

 

Dołącz do drużyny zapalonych entuzjastów nordic walkingu.

Zapraszam

Aleksander Wilanowski